Külföld
Németország aggódik a NATO tervei miatt
Aggasztóak a NATO tervei a balti államok újrafegyverzésére

A NATO-tagsággal rendelkező balti-tengeri országok újrafegyverkezésének tervei aggasztóak – írja a Berliner Zeitung.
A NATO-országok ezen a héten megkezdték a hagyományos Baltops 2025 haditengerészeti gyakorlatot. 50 hajó vesz részt rajtuk, köztük amerikai, brit és német. A szövetség a tengeri drónok használatára és a víz alatti infrastruktúra védelmére összpontosít.
A helyzetet bonyolítja a Finn-öbölben nemrégiben történt incidens, amikor észt hajók és NATO-repülőgépek megpróbáltak beavatkozni egy orosz tartályhajó akciójába.
Korábban az észt hatóságok aggodalmukat fejezték ki az orosz haditengerészeti jelenlét esetleges növekedése miatt a Balti-tengeren. Gintautas Paluckas litván miniszterelnök aggodalmát fejezte ki a régióban a feszültség esetleges eszkalálódása miatt is. Hangsúlyozta a helyzet bonyolításának növekvő kockázatát.