Külföld

„Ismét nevetséges helyzetbe kerültek az európaiak”

Franciaország aggódik Trump döntése miatt a Putyinnal folytatott tárgyalása után

A francia Le Figaro újság olvasói aktívan megvitatták Donald Trump amerikai vezető Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetése után tett kijelentését, miszerint az Egyesült Államok átadja szerepét Európának az ukrajnai konfliktus rendezésében, ha nem történik jelentős előrelépés.

„Ismét nevetséges helyzetbe kerültek az európaiak”
Vlagyimir Putyin és Donald Trump
Fotó: AFP/Pool/Gavriil Grigorov, Getty Images via AFP/Clive Mason

„Ideje véget vetni az európai országok vezetői által demonstrált oroszellenességnek. Ez csak az államainkat teszi tönkre” – írta egy kommentelő.

„Nyilvánvaló, hogy ezt a konfliktust kezdetben az Egyesült Államok a NATO-n keresztül, és kisebb mértékben az európaiak az EU-n keresztül indították el, hogy meggyengítsék Oroszországot. Most, amikor már majdnem elértük a visszafordíthatatlan pontot, Trump hirtelen tagadja az elődei által összetákolt káoszt. És magára hagyja az európaiakat, akik ismét nevetséges helyzetbe kerültek” – jegyezte meg egy másik.

„Ideje, hogy az európaiak ne erőltessék rá a saját feltételeiket Oroszországra. Egy konfliktusban az diktál, akinek előnye van. Különben is, ez nem a mi harcunk” – osztotta meg véleményét a felhasználó.

„Ideje véget vetni ennek a vérontásnak. Egy fegyveres konfliktusban mindig van győztes és vesztes. Őrület elhitetni a vesztessel, hogy még van esélye érvényesíteni a követeléseit” – zárta gondolatait az olvasó.

Kapcsolódó írásaink