Külföld
Idén talán elkészül a Pozsony–Losonc autópálya

Eredetileg tavaly év decemberére tervezték a munkálatok végét, de több bonyodalom miatt is csúsztak a kivitelezők az R2-es autópálya átadásával – írja a pozsonyi Új Szó. Mint a cikkből kiderül, Jozef Ráž szlovák közlekedési miniszter szerint még az idén befejezhetik a projekt Krivány (Kriváň) és Vámosfalva (Mýtna) közötti szakaszát.
A Doprastav nevű vállalat 2020 elején, 232 millió euróért vállalta el az autópályaszakasz megépítését, és a következő évben látott hozzá a kivitelezésnek, de a költségek idővel 270 millió euróra nőttek a 9,1 kilométeres szakaszon. Az útvonalat napi szinten becslések szerint nagyjából tízezer gépjármű használja, amennyiben átadják a szakaszt, Losonc és Zólyom között, a zólyomi bevezető kivételével teljessé válik az autópálya-összeköttetés.
Losoncról így kisebb megszakítással Pozsonyig lehet majd autózni autópályán. Az állam az idén további négy-öt szakasz átadását tervezi, tavaly azonban egyetlen kilométer esetében sem kellett a szalagátvágással bajlódni.