Külföld

Elharapódzott a helyzet Szíriában

Többen meghaltak a biztonsági erők és helyi fegyveresek összecsapásában

Legkevesebb 11-en meghaltak Szíria északnyugati, illetve déli részén az új biztonsági erők és a Bassár el-Aszad megbuktatott elnökhöz hű fegyveresek közötti összecsapásokban az utóbbi két napban – jelentette szerdán az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű civil aktivista hálózat.

Elharapódzott a helyzet Szíriában
A Szíria új kormányához csatlakozott biztonsági erők hadműveletet indítottak a megbuktatott Baath-rezsim maradványai ellen a szíriai Deraa tartományban
Fotó: AFP/Anadolu/Muhammed Malik Hattab

A biztonsági erők nagyszabású műveletet indítottak a déli Deraa tartományban lévő esz-Szanamejn településen körözött személyek és fegyverkészletek felkutatására. Ennek során csaptak össze a volt katonai titkosszolgálat embereivel.

Az összecsapásokban legkevesebb heten, köztük nők és gyerekek is meghaltak – tette hozzá a szíriai eseményeket figyelő, brit székhelyű szervezet. Összecsapásokat jelentettek az északnyugati el-Ládzikíja városból is, onnan az OSDH négy halottról adott hírt.

El-Ládzikíjában és a vele szomszédős Tartúsz tartományban nagy lélekszámú alavita közösség él; ebből a vallási kisebbségből származott Aszad és családja is.

A SANA szíriai hírügynökség már kedden beszámolt arról, hogy a környéken mozgósították a biztonsági erőket „az Aszad milíciái elleni harcra”, ugyanis azzal vádolják őket, hogy rajtaütésben megölték a védelmi minisztérium két munkatársát.

Kapcsolódó írásaink