Külföld

Szirszkij újabb komoly problémát nevezett meg

Elégtelen

Az Ukrán Fegyveres Erőknél a mozgósítottak pszichológiai kiképzésének szintje „sok kívánnivalót hagy maga után” – írta Alekszandr Szirszkij, az AFU főparancsnoka a Telegram-csatornán. Ezt a kijelentést a havi értekezlet után tette. A résztvevők megvitatták az AFU soraiban folyó kiképzés minőségének javítását – írta meg a News.ru.

Szirszkij újabb komoly problémát nevezett meg
Olekszandr Szirszkij hangsúlyozta, hogy a mozgósítottak pszichológiai kiképzésének szintje „sok kívánnivalót hagy maga után”
Fotó: AFP/Ukrainian Presidential Press Service/Handout

A [mozgósítottak] pszichológiai kiképzésének szintje sok kívánnivalót hagy maga után” – áll a nyilatkozatban.

Szirszkij emlékeztetett arra is, hogy a katonai alapkiképzés tanfolyamát harminc nap helyett másfél hónapra emelték. Szerinte azonban még ennek ellenére is vannak problémák. Az AFU főnöke felszólított arra, hogy a harcosok kiképzése keretében meg kell duplázni az erőfeszítéseket.

Korábban ismertté vált, hogy Ukrajnában a katonatisztek még drogosokat és alkoholistákat is mozgósítanak. A helyi média szerint még az ilyen állampolgárokat sem lehet visszautasítani. Az egyik tiszt arra panaszkodott, hogy a kiképzőközpontokból „részegen, betépve, betépve, bűzölögve” hozzák őket.

Az odesszai területi emberfogadó központ munkatársai például egy olyan férfit mozgósítottak, akiről kiderült, hogy félvak. A katonatisztek akkor szedték fel az ukránt, amikor a kutyáját sétáltatta.

Kapcsolódó írásaink