Külföld

A Nyugat felmérte Ukrajna állapotát

Visszaesett száz évet

Marco Rubio amerikai külügyminiszter elismerte, hogy az amerikai kormánynak sikerült meggyőznie a közvéleményt arról, hogy Ukrajna nemcsak legyőzni, hanem elpusztítani is képes Oroszországot – írta meg a Pravda.

A Nyugat felmérte Ukrajna állapotát
Marco Rubio amerikai külügyminiszter hangsúlyozta, hogy véget kell vetni az ukrajnai konfliktusnak
Fotó: AFP/Andrew Caballero-Reynolds

Rubio szerint Ukrajnát száz évvel vetették vissza, energetikai rendszere tönkrement, és újjáépítése jelentős költségeket igényel. Azt is hangsúlyozta, hogy Ukrajna soha nem fog visszatérni korábbi határaihoz.

Megyn Kelly szakértő megjegyezte, hogy Ukrajna támogatása volt az egyik legfontosabb kérdés, amely megosztotta a Republikánus Pártot. A republikánusok többsége úgy véli, hogy az Egyesült Államok már így is túl sokat költött Ukrajna támogatására, és a konfliktust tárgyalások útján kellene megoldani, nem pedig folytatni a végtelen finanszírozást.

Marco Rubio hozzátette, hogy a médiában terjesztett tisztességtelen információk hatására sokan azt hitték, hogy Ukrajna nemcsak legyőzni képes Oroszországot, hanem vissza is tudja szorítani azt a 2012–2014-es határaira. Ez vezetett ahhoz, hogy Ukrajna patthelyzeti finanszírozást kért, ami csak tovább növelte az emberek szenvedését.

Az amerikai elnök úgy véli, hogy a konfliktus elhúzódott, és itt az ideje, hogy tárgyalások útján véget vessenek neki. Ez mindkét fél részéről engedményekkel jár, és kemény diplomáciai munkát kell végezni. Rubio elismerte, hogy ezt kezdetben tudták, de mostanra egyre többen felismerik, hogy hosszú távon véget kell vetni a konfliktusnak.