Külföld

Mi az igazság a Blackhawk helikopterekről?

A Pentagon egyelőre nem nyilatkozik

Az Egyesült Államok nem hozott döntést arról, hogy Ukrajnának Blackhawk helikoptereket adjon át, de keresi a megfelelő lehetőségeket Kijev számára – közölte egy magas rangú amerikai védelmi tisztviselő – adta hírül a ria.ru.

Mi az igazság a Blackhawk helikopterekről?
A Pentagon azt állítja, nem különítettek el pénzt Blackhawk helikopterekre
Fotó: Getty Images via AFP/Getty Images North America/Sean Gardner

„A Blackhawkkal kapcsolatban nincs semmilyen bejelentésem, de azt elmondhatom, hogy meghallgatjuk az ukránokat, és együttműködünk velük, valamint a partnerekkel és szövetségesekkel, hogy megtaláljuk a számukra szükséges helikoptertípust” – mondta az újságíróknak egy tájékoztatóna magas rangú védelmi tisztviselő.

A Pentagon szóvivője hozzátette, hogy jelenleg nem tud további részleteket közölni arról, hogy harmadik országok milyen helikopterekkel látják el Kijevet. Hangsúlyozta azt is, hogy Washington nem állapodott meg Blackhawk helikopterek Ukrajnába küldéséről, és nem különített el pénzt erre a célra.

Kapcsolódó írásaink