Külföld

Ukrán dróntámadásban vesztette életét egy gyermek

A tragédia Brjanszk régióban történt

„Az ukrán terroristák hatalmas támadást hajtottak végre a brjanszki régió területén Egy pilóta nélküli légi jármű civilek elleni célzott támadása következtében sajnos meghalt egy gyerek” – ezt saját Telegram-csatornáján közölte Alekszandr Bogomaz kormányzó, aki részvétét fejezte ki az elhunyt családjának, és megígérte, hogy minden szükséges segítséget megadnak nekik.

Ukrán dróntámadásban vesztette életét egy gyermek
Az ukrán erők naponta próbálnak drónokkal támadni célpontokat Oroszország határ menti és középső régióiban. Képünkön az orosz légvédelem ukrán drónokat semmisített meg Brjanszk és Kurszk megyék felett (illusztráció)
Fotó: AFP/Anadolu/Stringer

A támadás következtében egy lakóépület is megsemmisült, egy toronyház pedig megrongálódott. Az üzemi és sürgősségi szolgálatok a helyszínen vannak. A következményekkel kapcsolatos információk tisztázása jelenleg is zajlik – közölte a Ria.ru.

A védelmi minisztérium szerint a légvédelmi erők az éjszaka folyamán húsz ukrán drónt lőttek le Brjanszk régió felett.

Az ukrán erők naponta próbálnak drónokkal támadni célpontokat Oroszország határ menti és középső régióiban.

Brjanszkban, valamint Kurszk és Belgorod régiókban CTO-rezsim működik az állampolgárok biztonsága érdekében.

Kapcsolódó írásaink