Külföld
Lehetséges légtérsértésről számolt be a román védelmi minisztérium
A MAPN 1 óra 52 perckor két román F–16-os harci gépet küldött a térségbe a Borcea légitámaszpontról, hogy figyelemmel kísérjék a közeledő drónokat, 3 óra 22 perckor pedig a spanyol légierő légtérvédelmi járőrszolgálatra Romániába érkező két F–18-as harci repülője is felszállt a Kogalniceanu-támaszpontról. A román határ mellett történt orosz dróntámadás miatt riasztott négy harci repülő négy óra körül tért vissza bázisára.
A román radarok észlelése szerint „fennáll a lehetősége”, hogy az ukrán célpontokat támadó orosz drónok egyike három óra körül rövid (három percnél kevesebb) időre belépett a román légtérbe az ukrán határ térségében.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint ezúttal nem történt becsapódás román területen, de a légierő és a szárazföldi egységek át fogják kutatni a térséget – közölte a MAPN.
A román hadsereg egyébként 2 óra 1 perckor a katasztrófavédelmet is riasztotta, hogy a mobiltelefonokra küldött RO-Alert üzenettel figyelmeztesse az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát: fennáll a veszélye, hogy újabb tárgyak (drónok, vagy lelőtt drónok darabjai) csapódjanak be román területre.
A gabonaexportban fontos szerepet játszó ukrán folyami kikötők elleni orosz légitámadások során már több alkalommal csapódtak be – feltehetően az ukrán légvédelem által eltalált – orosz drónok darabjai a NATO-tagállam Románia területén.
A román védelmi minisztérium ezúttal is határozottan elítélte „az ukrajnai civil infrastruktúra elleni indokolatlan, a nemzetközi jogot sértő orosz légitámadásokat”.