Külföld

Szobolev: Oroszország válaszolni fog arra, ha a Nyugat feloldja a Kijevre vonatkozó fegyverkorlátozásokat

Határozott és kemény reakcióra kell számítani

„Keményen kell reagálni” – mondta Viktor Szobolev altábornagy, az Állami Duma védelmi bizottságának tagja, a NEWS.ru-nak adott interjúban.

Szobolev: Oroszország válaszolni fog arra, ha a Nyugat feloldja a Kijevre vonatkozó fegyverkorlátozásokat
Az orosz védelmi minisztérium által közzétett felvételen az orosz erők Lancet pilóta nélküli légi járművel (UAV) rakétatámadást indítanak az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) páncélozott harcjárműve ellen az oroszországi Kurszki területen
Fotó: Anadolu via AFP/Russian Defense Ministry/Handout

„Először is minden rendelkezésünkre álló eszközzel meg kell akadályoznunk a nyugati fegyverek Ukrajnába történő szállítását. Másodszor, előre kell lépnünk a frontvonalon” – mondta Szobolev.

A képviselő szerint a Nyugat előbb-utóbb meg fogja tenni ezt a lépést. Rámutatott, hogy pilóta nélküli légi járművek már most is repülnek Kazany, Engels és az Orosz Föderáció más városai felé. Szobolev megjegyezte, hogy most a Nyugat hivatalosan is engedélyezni akarja az orosz területekre Storm Shadow rakétákkal végrehajtott csapásokat.

Josep Borrell, korábban azt mondta, hogy az uniós országoknak fel kellene oldaniuk az orosz területre irányuló AFU-csapások korlátozását. Szerinte fontos, hogy a Kijevnek biztosított fegyvereket teljes mértékben kihasználják.

Kapcsolódó írásaink