Külföld

Putyin a tálibok révén is odaszúrhat a Nyugatnak

Le lehet venni a betiltott csoportok listájáról a tálibokat – legalább is erről tájékoztatták a minap Vlagyimir Putyin orosz elnököt.

Putyin a tálibok révén is odaszúrhat a Nyugatnak
Mákcsemeték pusztítása afgán módra
Fotó: AFP/Omar Abrar

Az Orosz Föderáció Külügyminisztériuma és Igazságügyi Minisztériuma arról számolt be Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, hogy a tálib mozgalmat le lehet venni a tiltott szervezetek listájáról – írta meg hétfőn a TASSZ. Mint a hírügynökség cikkéből kiderül, Zamir Kabulov, a moszkvai külügyi tárca munkatársa arról beszélt, a tálib kormány Oroszország általi elismerése sokkal közelebb került, mint amikor 2021-ben hatalomra kerültek Afganisztánban.

A diplomata azt is elmondta, hogy Moszkva nem tervez gratuláló táviratot küldeni Kabulba a diplomáciai kapcsolatok 105. évfordulója kapcsán. De ez csak tisztán formális okból, azaz a hivatalos elismerés hiánya miatt marad el – fogalmazott Zamir Kabulov.

Kapcsolódó írásaink