Külföld

Szabadon engedték a koronavírus-járványról tudósító kínai vloggert

Csang egyike volt azoknak a szabadúszó újságíróknak, akik Vuhanba utaztak, miután a kínai kormány teljes zárlat alá helyezte a várost

Szabadon engedték Kínában azt a sanghaji vloggert, akit 2020-ban négy év börtönbüntetésre ítéltek azzal a váddal, hogy a koronavírus-járványról tudósított, és „hamis információkat” terjesztett.

Szabadon engedték a koronavírus-járványról tudósító kínai vloggert
Egy fiatalt koronavírus tesztnek vetnek alá a kínai Vuhanban
Fotó: AFP/STR

Csang Csan egykori ügyvéd a vád szerint a Vuhanban kitört koronavírus-járványról kritikus és „hamis tartalmú” riportokat, videókat tett közzé az interneten a városban látottakról, mellyel „viszálykodást szított és bajt kevert”.

A negyvenéves Csang egy rövid videóban elmondta, hogy a rendőrség május 13-án, a büntetése letöltésének napján elvitte őt testvére, Csan Csün otthonába.

„Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget és az aggodalmat” – mondta a videóban, melyet Jane Wang, a Csang ügyvédjével kapcsolatban álló, emigrációban élő aktivista tett közzé.

Csang egyike volt azoknak a szabadúszó újságíróknak, akik a közép-kínai Vuhan városába utaztak, miután a kínai kormány 2020 februárjában, a járvány első napjaiban teljes zárlat alá helyezte a várost. Ezek az újságírók a várost körbejárva dokumentálták és tudósítottak a vuhani közéletről, kórházak helyzetéről a járvány elején.

Kapcsolódó írásaink