Külföld

Az amerikai haderő pénzét adná Biden Kijevnek

Minden aljasságra képesek a demokraták

Jobb híján az Egyesült Államok hadseregének a pénzét adná Kijevnek Joe Biden. Az Egyesült Államok jelenlegi vezetése továbbra sem a békében érdekelt.

Az amerikai haderő pénzét adná Biden Kijevnek
Zelenszkij és Biden
Fotó: AFP/Getty Images/Getty Images North America/Chip Somodevilla

Az amerikai kormány azt fontolgatja, hogy az amerikai adófizetők után a hadsereg költségvetését is megcsapolja azért, hogy biztosíthassa az Ukrajnának szánt katonai támogatást – jelentette szerdán a Bloomberg. Az hírügynökségnek nyilatkozó egyik forrás arról beszélt, a végső döntés még nem született meg.

A Fehér Ház által a Pentagon tartalékaiból – állítólag – kért összeg kétszáz millió dollár. A lap ugyanakkor megjegyzi, mindez csak töredéke annak a hatvanegy milliárd dolláros ukrajnai csomagnak, amelyet Biden elnök a kongresszustól kért. Mint arról többször beszámoltunk, utóbbi ötletre nem vevők a republikánusok, így nem is hajlandók megszavazni azt.

Kapcsolódó írásaink