Külföld
Kikerült a közösségi médiára a mexikói elnökválasztás egyik indulója és az államfő fiának telefonszáma
2000 óta több mint 150 újságírót öltek meg az országban

Sheinbaum elmondta, hogy a szivárogtatás óta több gyűlölködő telefonhívást és üzenetet kapott, és közöte: meg fogja változtatni a telefonszámát.
López Beltrán úgy vélte, az akció bosszú azért, mert a héten Andrés Manuel López Obrador államfő egy sajtótájékoztatón felfedte a The New York Times című amerikai lap egyik újságírója, Natalie Kitroeff telefonszámát.
Kitroeff az elnöki hivatal és kábítószerkereskedő bandák közötti lehetséges kapcsolatokról írt cikket.
A mexikói adatvédelmi hatóság vezetője, Adrián Alcalá az X-en bírálta a telefonszámok kiadását, leszögezve: mindent megtesznek azért, hogy a személyes adatok védelmét biztosítsák. Hozzátette, hogy a médiamunkások adatainak védelme különösen fontos.
Hivatalba lépése óta López Obrador többször kritizálta az adatvédelmi hatóságot, februárban pedig a törvényhozásban olyan kezdeményezést nyújtott be, mely megszüntetné annak és több más szervezetnek a működését.
A Riporterek Határok Nélkül nevű nemzetközi jogvédő szervezet Mexikót a világ egyik legveszélyesebb államának tartja, ahol komoly kockázatot jelent újságíróként dolgozni. A szervezet adatai szerint 2000 óta több mint 150 újságírót öltek meg az országban.