Külföld

Izrael több mint háromezer új telepeslakást tervez Ciszjordániában

Három palesztin fegyveres tüzet nyitott egy ellenőrzőpont közelében

Izrael több mint háromezer telepeslakás felépítésének terveivel válaszol a csütörtök reggeli ciszjordániai terrortámadásra – jelentette be Becalel Szmotrics pénzügyminiszter, a jobboldali, a telepeseket támogató Vallásos Cionisták párt elnöke csütörtökön késő este.

Izrael több mint háromezer új telepeslakást tervez Ciszjordániában
Izrael több mint háromezer új telepeslakást tervez Ciszjordániában
Fotó: AFP/Jaafar Ashtiyeh

Szmotrics közölte, hogy a Ciszjordánia területén fekvő Maále Adumimban 2350, a szintén ott található Kedar nevű telepes faluban 300 és Efrat telepes városban 694 új lakás terveit ismertette csütörtök esti találkozóján Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel, Joáv Gallant védelmi miniszterrel és Ron Dermerrel, a stratégiai ügyek miniszterével.

„Tudja minden, nekünk ártani akaró terrorista, hogy ha kezet emelnek izraeli állampolgárokra akkor az halálos csapással és pusztítással fog járni, és amellett elmélyítjük örökkévaló kötődésünket Izrael egész földjén” – mondta Szmotrics.

Csütörtök reggel három palesztin fegyveres tüzet nyitott egy ellenőrzőpont közelében azon az úton, amely Jeruzsálemet összeköti a Holt-tengerrel, és az út mentén fekvő Maále Adumim telepes-várossal. A merényletben megöltek egy és megsebesítettek 11 izraelit.

Kapcsolódó írásaink