Külföld

Csapást mértek az amerikaiak jemeni húszi célpontokra

Az Egyesült Államok négy csapást mért a húszi lázadókat tömörítő Anszar al-Allah iszlamista mozgalom célpontjaira Jemenben

A hadsereg közel-keleti műveleteit irányító parancsnokság, a CENTCOM azt közölte az X közösségi oldalon csütörtökön, hogy négy önvédelmi csapást mért hét húszi mobil hajóelhárító rakéta és egy ballisztikus rakétakilövő ellen, továbbá megsemmisített egy pilóta nélküli légi járművet is.

Csapást mértek az amerikaiak jemeni húszi célpontokra
A húszi mozgalom fegyveres jemeni támogatói páncélozott jármű konvojban (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Mohammed Huwais

A CENTCOM beszámolt arról is, hogy a térségben állomásozó erői és szövetségesei kevesebb mint öt óra alatt tíz, a lázadók által kilőtt drónt semmisített meg az Ádeni-öböl közelében.

Az Irán által támogatott húszik a Vörös-tengeren közlekedő, szerintük Izrael felé tartó vagy Izraelt védő kereskedelmi és hadihajókat támadják rendszeresen, mióta Izrael októberben hadműveletet indított a Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet ellen, megtorlásul az Izrael ellen elkövetett súlyos terrortámadás miatt.

Kapcsolódó írásaink