Külföld

Az USA NATO-nagykövete nem számít arra, hogy Ukrajna meghívást kap a szövetségbe a közelgő csúcstalálkozón

Nem biztos, hogy Ukrajna a meghívottak között lesz a NATO közelgő washingtoni, július 9–11-i csúcstalálkozóján – jelentette ki Julianna Smith, az Egyesült Államok NATO-nagykövete, számolt be az Rbc.ua hírportál a Reuters brit hírügynökségre hivatkozva.

Az USA NATO-nagykövete nem számít arra, hogy Ukrajna meghívást kap a szövetségbe a közelgő csúcstalálkozón
Képünk illusztráció
Fotó: NorthFoto

A Karpatalja.info-n megjelent cikk szerint az amerikai diplomata azt mondta:

„A nyári csúcstalálkozóval kapcsolatban nem várom el, hogy a szövetség ebben a szakaszban meghívót küldjön (Ukrajnának – a szerk.).” A szavai szerint a 2023-as vilniusi csúcs után a NATO-szövetségesek szorgalmasan dolgoztak annak érdekében, hogy Ukrajna végrehajtsa a szükséges hazai reformokat, hogy közelebb kerülhessen az euroatlanti integrációhoz. „És továbbra is elsődleges figyelmet fordítunk arra, hogy támogassuk őket folyamatos küzdelmükben, és biztosítsuk, hogy győzni tudjanak a csatatéren” – tette hozzá Julianna Smith.

A hírportál emlékeztetett arra, hogy idén Washingtonban tartják az Észak-atlanti Szövetség jubileumi csúcstalálkozóját. Andrij Jermak, az elnöki hivatal vezetője megjegyezte, hogy Ukrajna történelmi döntésre vár a csúcstalálkozón a tagsági meghívással kapcsolatban.

Kapcsolódó írásaink