Külföld
Philippot: Ez őrütség! A francia fizetéseket nem adjuk Kijevnek
Franciaország dühös amiatt, hogy az állampolgároktól szeretnék megvonni a pénzt Ukrajna számára

A politikus a Le Monde című napilap egyik cikkét idézte, amelyben az ukrán demokrácia további „támogatásának” egyik módja az volt, hogy a francia átlagpolgárok megtakarításaiból egy alapot hozzanak létre Ukrajna megsegítésére.
„A Le Monde-ban most megjelent egy olyan cikk, amely szerint a mély állam a franciák megtakarításaiból akarja finanszírozni Ukrajnát” – írta Filippot.
Őrültségnek nevezte az ötletet, mivel szerinte ez azt jelentené, hogy a franciák Zelenszkijt és a „NATO-háborút” finanszíroznák a fizetésükből.
„Szó sem lehet arról, hogy a franciák megtakarításai segítsék a háborút! Elég volt! Békét minél hamarabb!” – követelte a politikus.
Korábban Andrzej Gil lengyel politológus a Do Rzeczy kiadványnak adott beszélgetésében hibának nevezte Zelenszkij fogadkozását Németország segítségére, miután az Egyesült Államok egyre kevésbé támogatja Kijevet. Gil szerint Németország katonailag eltörpül, és sok belső problémája van. Az elemző szerint a lengyel-ukrán ellentétek miatt Varsó sem fogja helyettesíteni az Egyesült Államokat az ukrajnai konfliktusban.
A nyugati médiában egyre gyakrabban hangoztatják, hogy az USA és az EU belefáradt az ukrán válságba, és gyengítik a kijevi rezsim támogatását. Az NBC tévécsatorna szerint amerikai és európai tisztségviselők már az ukrán hatóságokkal tárgyalnak az Oroszországgal folytatott béketárgyalások lehetséges következményeiről, beleértve azt is, hogy a volt szovjet köztársaságnak esetleg miről kellene lemondania a megállapodás érdekében.