Külföld

A német elnök szerint kárt okoz a gazdaságban a külföldiek kiszorítása

Úgy véli, hogy az ország politikai tévúton halad

A külföldiek Németországból való kiszorításáról szóló szélsőséges retorika súlyos károkat okozhat a német gazdaságnak – jelentette ki Frank-Walter Steinmeier német szövetségi elnök szerdán Vietnamban.

A német elnök szerint kárt okoz a gazdaságban a külföldiek kiszorítása
Frank-Walter Steinmeier szövetségi elnök beszédet mond a Vietnami–Német Egyetemen (VGU) a hallgatók előtt
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP/Bernd von Jutrczenka

Hozzátette: bárhol is találkozik mostanában üzleti közösséggel, ez a téma egyre inkább előtérbe kerül. „Sok vállalkozó tudatában van, hogy ha Németországról aggodalommal beszélnek, mert az ország politikai tévúton halad, vagy mert bezárkózunk és szabad utat engedünk a diszkriminációnak, vagy becsméreljük az embereket, akkor ez a gazdaságot is károsítja” – fogalmazott Steinmeier Ho Si Minh-városban nyilatkozva.

A német elnök méltatta a szélsőjobboldali csoportok ellen Németországban az utóbbi időben egyre nagyobb tömegeket vonzó tiltakozó akciókat. „Társadalmunk demokratikus centruma felébredt és érzi felelősségét” – emelte ki.

Steinmeier vietnami beszédében kiemelt téma volt a szakképzett munkaerő toborzása a munkaerőhiánytól szenvedő német gazdaság számára.

Kapcsolódó írásaink