Külföld

Így könnyítené meg Ursula von der Leyen a migránsok útját Európába +VIDEÓ

Kedden zajlott Brüsszelben a nemzetközi embercsempészet elleni konferencia. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a konferencia nyitóbeszédében elmondta: Azt szeretnék, ha az emberek utazhatnának, hogy megvalósítsák álmaikat. Ezenkívül a bizottság elnöke bejelentette azt is, hogy a konferencia után szakértői csoportok fognak megalakulni, amelyek a a legális migrációs lehetőségek megerősítésére összpontosítanak majd – írta meg a Magyar Nemzet.

Így könnyítené meg Ursula von der Leyen a migránsok útját Európába +VIDEÓ
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke
Fotó: AFP/Anadolu/Umeys Sulejman

Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője reagált a bizottság elnökének szavaira. Egy videóüzenetben azt mondta:

– Képes ilyenről beszélni az Európai Bizottság elnöke, miközben csak az elmúlt hét eseményeit felidézve: Franciaország egyik kisvárosában egy migráns hátterű csoport békés helyiekre törte rá az ajtót, késelte meg és sebesítette halálra őket. Mondja ezt, miközben Írország fővárosa, Dublin lángokban áll, miután egy algériai migráns többek között kisgyerekeket késelt meg.

A képviselő szerint érthetetlen, hogy a realitások fényében Brüsszel továbbra is meghívókat küld a migránsoknak, és megkönnyítenék nekik az Európába jutást. Deutsch Tamás kiemelte, hogy a nemrég indult nemzeti konzultációnak többek között az ilyen uniós törekvések miatt van kiemelt jelentősége.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink