Külföld

Kazahsztán kimenekítette sok állampolgárát a Gázai övezetből

Kazahsztán a rafahi ellenőrző ponton keresztül Egyiptom területére menekítette ki 92 állampolgárát a Gázai övezetből – közölte szerdán a kazah külügyminisztérium sajtószolgálata.

Kazahsztán kimenekítette sok állampolgárát a Gázai övezetből
Folytatódnak a harcok a Hamász fegyvereseivel a Gázai övezetben
Fotó: AFP/Jalaa Marey

„A mai napon megtörtént az evakuálás első szakasza, amelynek eredményeként 92 kazah állampolgár és családtagjaik a rafahi ellenőrző ponton keresztül átjutottak a Gázai övezetből Egyiptom területére. A kazah diplomaták minden szükséges konzuli, jogi és pszichológiai segítséget megadtak honfitársaiknak a helyszínen. A határon lezajlott eljárások után állampolgáraink konvojban Kairóba utaztak” – olvasható a tájékoztatásban.

A sajtószolgálat információja szerint a kazah állampolgárokat szakaszosan, több csoportban evakuálják a Gázai övezetből. A kazah diplomaták továbbra is együttműködnek Izrael, Egyiptom, a Palesztin Nemzeti Hatóság és más nemzetközi szervezetek illetékes hatóságaival, hogy kimenekítsék a még az övezetben maradt honfitársaikat.

Kapcsolódó írásaink