Külföld

Izrael dróntámadásban végzett az egyik olyan Hamász-parancsnokkal, aki az október 7-i terrortámadásért felelhetett + VIDEÓ

Ezt jelentette be legalábbis az izraeli haderő kedden a közösségi médiában

Az izraeli hadsereg (IDF) bejelentette, hogy a Sin Bét belbiztonsági szolgálat hírszerzési információi alapján dróntámadásban végeztek a Hamász északi hadosztályának egyik zászlóaljparancsnokával – írja a Hvg.hu.

Izrael dróntámadásban végzett az egyik olyan Hamász-parancsnokkal, aki az október 7-i terrortámadásért felelhetett + VIDEÓ
Képünk illusztráció
Fotó: AFP/Jack Guez

A hétfő este megölt Nazim Abu Ajina volt felelős az IDF szerint több október 7-i, határ menti kibucban történt terrortámadás koordinálásáért.

A dróntámadásról az alábbi videót közölték kedden a korábban Twitternek nevezett X-en:

Objektum doboz

Nem ez az első alkalom, hogy az IDF magas rangú Hamász-parancsnokok likvidálásáról számol be. Ahogy korábban már megírtuk, október 17-én jelentették, hogy a Hamász katonai szárnyának, az al-Kasszám Brigádoknak a parancsnoka, Ajman Nofal Abu Ahmed halt meg az egyik csapásban a Gázai övezet középső részén.

Október 25-én pedig a fegyvergyártásért és több halálos terrorakcióért is felelősnek tartott Hamász Hán Júnisz északi részéért felelő zászlóaljának parancsokát, Taysir Mubashert likvidálták.

Kapcsolódó írásaink