Külföld
Negyedmillió ember hagyta el otthonát Izraelben a háborús veszély miatt
Az illetékes izraeli hatóság azt javasolta, hogy a Gázai övezet, illetve a libanoni határ mentén található települések kiürítését év végéig még tartsák fenn

A tájékoztatás szerint a hatósági evakuálási program keretében 126 ezer embert telepítettek át biztonságosabb térségekbe. Ezenfelül sokan önszántukból hagyták el a veszélyeztetett térségekben található otthonaikat, így számuk az alig tízmillió lakosú Izraelben összesen mintegy 250 ezerre tehető.
A védelmi tárca szóvivője megerősítette, hogy az illetékes izraeli hatóság azt javasolta, hogy a Gázai övezet, illetve a libanoni határ mentén található települések kiürítését még az év végéig tartsák fenn. A kormány egyelőre nem hagyta jóvá az erre vonatkozó határozatot.