Külföld

Gladden Pappin csattanós választ adott az Orbánt kritizálóknak

Hszi Csin-ping és Orbán Viktor találkozójára reagált a Dallasi Egyetem Politikatudományi Tanszékének egyetemi docense

Hszi Csin-ping elnöksége alatt a kínai–magyar kapcsolatok „soha nem látott magasságokba emelkedtek”, és ez Magyarország számára rendkívül előnyös és hasznos – jelentette ki Orbán Viktor.

Gladden Pappin csattanós választ adott az Orbánt kritizálóknak
Orbán Viktor miniszterelnököt (b) fogadja Hszi Csin-ping kínai elnök (j) Pekingben 2023. október 17-én
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A Mandiner szerint többen is felháborodásuknak adtak hangot amiatt, mert Hszi Csin-ping és Orbán Viktor találkoztak. Gladden Pappin az X-oldalán fejtette ki véleményét ezzel kapcsolatban.

„A világ már nem egypólusú. A jövőt az együttműködés, a fejlődés és a tárgyalás fogja megnyerni, nem pedig a megfélemlítés vagy a háborúskodás” – fogalmazta meg a véleményét a Dallasi Egyetem Politikatudományi Tanszékének egyetemi docense.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink