Külföld
Megfigyelői státuszt kapott Ukrajna a Közös Expedíciós Haderőben

A Közös Expedíciós Haderőben Nagy-Britannia vezetésével elsősorban észak-európai és a balti országok vesznek részt.
Ukrajna megfigyelői státuszt kapott a JEF 2024-ben és 2025-ben tartandó hadgyakorlataira – mondta el a svéd kormányfő.
Kristersson arról is beszámolt, hogy a JEF védelmi miniszterei hamarosan tanácskozást tartanak arról, hogyan tudják jobban megvédeni a víz alatti kulcsfontosságú infrastrukturális létesítményeket.
A Közös Expedíciós Haderőben részt vevő államok már júniusban jelezték, fokozni akarják együttműködésüket annak érdekében, hogy hatékonyabban észleljék a tenger alatti és a part menti infrastruktúrára leselkedő veszélyeket.
Finnország és Észtország éppen vizsgálatot folytat a két országot a Balti-tenger alatt összekötő gázvezetéken múlt vasárnap észlelt szivárgás és egy sérült telekommunikációs kábel ügyében.