Külföld
Különleges erőket is küld London Izrael partjaihoz?

A londoni miniszterelnöki hivatal hivatalos kommunikációjában nem szól a különleges egységekről, szakértők azonban valószínűsítik, hogy ezeket (vagy ezeknek egy részét) valószínűleg nem hagyja ki London a műveletből. Légi deszantosok bevetését London részéről a szakértők nem tartják valószínűnek, de mindenképpen jelzésértékűnek vélik, hogy a britek is „beszállnak” a térségbe. És most nem a legendás MI6-re kell gondolni, hiszen sokkal szofisztikáltabb és képzettebb elit erők állnak a szigetország rendelkezésére, mint az 007-es ügynök és csapata.

Klasszikus értelemben vett légi deszantosok az Egyesült Királyságban is vannak, ez a szárazföldi erők légi úton jól szállítható, Különleges Repülőerők elnevezésű egysége, amelyhez egészen a közelmúltig egy kisebb flottányi, átalakított Hercules C–130-as szállító repülőgépek tartozott, földi megfigyelőradarral felszerelve. Ez a jármű minden időjárási körülmények között képes igen alacsonyan repülni, és olyan pilóták vezetik, akik ezt a különben nem túl könnyű mutatványt is képesek végrehajtani.
A Különleges Repülőerők által használt technika az úgynevezett „szellembehatolás”, amikor a repülőgépek olyan közel kerülnek egymáshoz, hogy a radaron már egyetlen pontnak tűnnek. Használják még az amerikai módszert, a sugárhajtással történő felszállást is.
A Különleges Repülőerőknek van egy részegysége, amely a brit különleges erők műveleti zónába történő rejtett be- és kijuttatásáért felelős. Az ide beosztott katonák olyan helikopterekkel utaznak, amelyek a levegőben is képesek tankolni, óriási üzemanyagtartállyal is rendelkeznek. Ezeknek a helikoptereknek a navigációs berendezései egyedülállóak, mini ágyúkkal és géppisztolyokkal vannak felszerelve.

Az Egyesült Királyság Különleges Vízi Szolgálata talán kevésbé ismert, mint szárazföldi párja, de szakértők szerint kétségkívül ez a világ legjobb tengeri különleges egysége, amely komoly hagyományokkal és hatalmas műveleti tapasztalattal rendelkezik. Mi sem igazolja ezt jobban, minthogy a világ haditengerészeteinek különleges egységei mind az Egyesült Királyság Különleges Vízi Szolgálatához, az SBS-hez méricskélik magukat. Az SBS-t több szállítóegység támogatja, leggyakrabban a Királyi Tengerészgyalogság egyik rohamcsapata (az SBS tagjait közülük válogatják).
Az SBS elsődleges feladata a parti felderítés, felderítési adatok gyűjtése, víz alatti robbantások és alegységi rohamok. Másodlagos feladata a terrorelhárítás.
Egyik része úszó és kenus műveletekben képzett, a másik kishajókkal, mini tengeralattjárókkal, úszó-célbajuttató járművekkel és mélységi behatoló vízi járművekkel dolgoznak. És külön vannak a rohamcsónakos terrorelhárítók. Az SBS-nek tehát nincs külön hajós egysége, hiszen a feladatokat megoldják maguk.