Külföld

Elon Musk a mexikói határról jelentkezett be

A texasi Eagle Pass határvárosba látogatott csütörtökön Elon Musk, hogy első kézből mutassa be az amerikaiaknak, mi is történik valójában az ország déli határán – írja a Magyar Nemzet.

Elon Musk a mexikói határról jelentkezett be
Elon Muskot aggasztja a migrációs krízis, személyesen jelent meg a texasi Eagle Pass határvárosban
Fotó: AFP/Getty Images North America/John Moore

A Tesla autógyár és a SpaceX űripari vállalkozás tulajdonosát láthatóan aggasztja a migrációs válság, a közösségi csatornáján gyakran foglalkozik vele. Nemrég arról írt, hogy beszélt a kérdésről Tony Gonzales texasi képviselővel, aki megerősítette, hogy a probléma súlyos – írja a Fox News amerikai televíziós hálózat.

Musk célja az volt, hogy a határőrökkel elbeszélgetve megmutassa a krízis valódi arcát az amerikaiaknak. A dél-afrikai származású amerikai milliárdos az élő videójában elmondta, hogy mivel maga is bevándorló, támogatja a bevándorlást, de olyan rendszerre van szükség, amely a szorgalmas és becsületes embereket engedi be az országba, nem a bűnözőket.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink