Külföld
Orosz rakétaterveket lophattak el észak-koreai hackerek

A hackertámadást követő hónapokban Észak-Korea számos előrelépést jelentett be saját rakétaprogramjában, de nem tudni, hogy a két dolog összefügg-e, és azt sem, hogy milyen adatokhoz férhettek hozzá az észak-korai hackerek. Szakértők szerint ugyanakkor az eset rávilágít arra, hogy az elszigetelt diktatúra még a szövetségeseit is készen áll célba venni, hogy kulcsfontosságú technológiához jusson.
A célba vett vállalatnak fontos eredményei vannak a hiperszonikus rakéták, műholdas technológiák és újgenerációs ballisztikus fegyverek terén, miközben Észak-Korea kiemelt célja, hogy az Egyesült Államok szárazföldi területeit elérő interkontinentális ballisztikus rakétát állítson elő.
Az NPO Masinosztrojenyija elleni támadásról az amerikai SentinelOne kiberbiztonsági cég szakértői szereztek tudomást, mégpedig úgy, hogy az orosz vállalat egyik IT-alkalmazottja egy kiberbiztonsági szakértők által világszerte használt portálon próbált információkat szerezni az őket ért észak-koreai támadásról, de eközben véletlenül az iroda belső kommunikációját is kiszivárogtatta a feltöltött adatok között.
A kiszivárogtatott e-mailek valódiságát több független informatikai szakértő is megerősítette, egyikük, Nicholas Weaver a szivárogtatást „nevetséges baklövésnek” nevezte.
Markus Schiller rakétaszakértő ugyanakkor azt mondta a Reutersnak: az, hogy az észak-koreai hackerek információkat szereztek az orosz tervezőirodától, nem jelenti azt, hogy Kim Dzsong Un egyből az oroszokéhoz mérhető képességekre tesz szert, a tervrajzoknál jóval több dologra van szükség a kivitelezéshez.
Nemrég az orosz védelmi miniszter tette tiszteletét Észak-Koreában, ahol három évig nem fogadtak magas rangú külföldi látogatót.