Külföld

Az Európai Unió elítélte a francia sajtó teljes betiltását Nigerben

Az Európai Unió határozottan elítéli a francia RFI (Radio France Internationale) rádióállomás és a France 24 tévécsatorna adásának blokkolását Nigerben, és ezt az emberi jogok és szabadságjogok megsértésének tekinti – közölte pénteken Nabila Massrali, az Európai Bizottság hivatalos képviselője, amit az Oroszhírek vett észre.

Az Európai Unió elítélte a francia sajtó teljes betiltását Nigerben
Európai Unió
Fotó: Belga via AFP/Belga MAG/James Arthur Gekiere

„Az EU elfogadhatatlannak tartja az RFI és a France 24 nigeri (műsorszolgáltatásának) felfüggesztését. Ez az intézkedés súlyos támadás a tájékoztatáshoz való jog és a véleménynyilvánítás szabadsága ellen. Az EU határozottan elítéli az alapvető szabadságjogok megsértését”írta a képviselőnő az X (korábban twitter) közösségi médiafelületén.

Az RFI és a France24 a vezető francia külföldi közvetítő médiumok Afrikában, amelyek a világ és a kontinens eseményeinek francia nézőpontját közvetítik. Ezeket a médiumokat az elmúlt hónapokban már cenzúrázták Maliban és Burkina Fasóban is – írták.

Kapcsolódó írásaink

Nigerbe mehet a Wagner csoport

ĀA Száhel-övezetben található ország katonai vezetése az orosz magánhadsereggel tárgyal a mielőbbi együttműködésről