Külföld
Nemet mondott a német kormány a családtámogatások növelésére
Úgy tűnik, náluk nem a családok az elsők

Nem marad pénz a gyermeknevelési támogatásoknak a kormánypártok közötti megállapodás szerinti emelésére – mondta Christian Lindner német pénzügyminiszter, annak ellenére, hogy az adóbevételek 2024-ben várhatóan először elérik az egybillió eurót (380 ezer milliárd forintot).
A Szabaddemokrata Párt politikusa arról beszélt a Bild am Sonntag című vasárnapi lapnak, hogy részéről inkább a közlekedési és digitális infrastruktúra megújítása, a hadsereg megerősítése, valamint a kutatás és a vállalati beruházások támogatása lenne a prioritás.
A Magyar Nemzet szerint a kormány a múlt héten infrastrukturális projektek, köztük a vasúti és autópálya-projektek, valamint a megújuló energiaforrások tervezési és engedélyezési eljárásainak felgyorsításáról állapodott meg.
„Több gyermeket akarunk kiemelni a szegénységből, a gyermek-alapjövedelemmel jobb lehetőségeket teremtünk a gyermekek és a fiatalok számára, és azokra összpontosítunk, akiknek a legnagyobb szükségük van a támogatásra” – állt a még Olaf Scholz kancellár szociáldemokratái, Lisa Paus zöldjei és Lindner liberális FDP-pártja között kötött 2021-es koalíciós megállapodásban.
Ennek érdekében a rendszer az összes meglévő gyermeknevelési támogatást egyetlen, részben a szülők jövedelmén alapuló rendszerbe kívánta összevonni. A másik rész egy garanciális hozzájárulás volt, amelyet minden szülőnek automatikusan járt volna – számolt be a lap.
Azt írják, zöldpolitikusok bírálták Lindner nyilatkozatát, mivel a gyermekszegénység elleni küzdelem „az egész társadalom feladata, amely mellett Lindner úrnak is elkötelezettnek kellene éreznie magát” – mondta az AFP hírügynökségnek Maria Klein-Schmeink, a német parlament zöld frakciójának helyettes vezetője.