Külföld
Itt a vége: betiltották az elektromos rollereket Párizsban
A leadott szavazatok csaknem 90 százaléka szólt a tiltás mellett

Párizsban megszavazták az elektromos rollerek betiltását. A vasárnap leadott szavazatok csaknem 90 százaléka szólt a tiltás mellett, de a jogosultak kevesebb mint nyolc százaléka ment csak el szavazni – írja a BBC.
A Portolio közli, hogy a népszavazást azért írták ki, mert a francia fővárosban egyre többen sérültek meg, illetve haltak a meg e-roller-balesetekben. A város választói névjegyzékében szereplő 1,38 millió emberből a hivatalos adatok szerint alig több mint 103 ezren vettek részt a szavazáson. Közülük több mint 91 300-an szavaztak a robogók ellen.
Hozzáteszik, hogy a népszavazást a város szocialista polgármestere, Anna Hidalgo írta ki, aki egyébként támogatta a tilalmat.
Emlékeztettek, hogy Párizs volt az első város, ahol bevezették az e-rollereket, de a kritikusok szerint több kárt okozott, mint hasznot. A gondot az okozta, ahogy sokan a robogókkal közlekedtek: a járdán a gyalogosok, az úttesten pedig az autósok között szlalomoztak, és akár 27 km/órás sebességre is felgyorsultak. Az e-rolleresek gyakran nem viseltek sisakot, és már 12 éves gyerekek is legálisan kibérelhették az eszközt. Szintén az e-rollerek ellen szólt, hogy a tömegesen parkoltatott eszközök elállták a gyalogosok útját.
Az e-scooterek üzemeltetői azonban azzal érveltek, hogy a járművek a városban bekövetkező közlekedési baleseteknek csak kis részét teszik ki. A három legnagyobb e-roller-szolgáltató, a Lime, a Dott és a Tier attól féltek, hogy fiatal ügyfeleik nem mennek el szavazni, ezért a közösségi médiában próbálták arra buzdítani az embereket, hogy mellettük tegyék le a voksukat. Az ügy érdekében a szavazás napjára még ingyenes fuvarokat is kínáltak.