Külföld

Csak Oroszországnak vannak hiperszonikus rakétái

Az Egyesült Államok jelenleg nem dolgozik olyan hiperszonikus rakéták létrehozásán, amelyek az Oroszországban működő rakétákkal azonos nukleáris robbanófejek hordozására alkalmasak – jelentette ki Paul Freisthler, az amerikai katonai hírszerzés egyik vezető kutatója az amerikai képviselőház stratégiai fegyverzeti albizottságának meghallgatásán, tudatta az oroszhirek.hu.

Csak Oroszországnak vannak hiperszonikus rakétái
Az orosz védelmi minisztérium által 2022. február 19-én közzétett képen egy pilóta az orosz légierő MiG–31K vadászgépét vizsgálja, amely egy Kinzhal hiperszonikus cirkálórakétával van felszerelve
Fotó: AFP/Russian Defence Ministry/Handout

Az orosz Avangard rendszer a világ egyetlen bevetett hiperszonikus stratégiai rendszere – mondta Freisthler.

A bizottság egyik tagjának részletező kérdésére, miszerint ez azt jelenti-e, hogy az Egyesült Államoknak nincs üzemben és nem is tervezi hasonló hiperszonikus stratégiai rendszerek létrehozását, a meghallgatás egyik résztvevője sem adott választ.

Michael Horowitz, az amerikai védelmi minisztérium Emerging Capabilities Policy Office igazgatója ugyanakkor kifejtette, hogy a hiperszonikus stratégiai fegyverek létrehozásának kérdése politikai kérdés, míg a védelemmel kapcsolatos ügynökségek a saját konkrét feladataikra koncentrálnak.

A regionális célú hiperszonikus rendszerek létrehozásán folyik a munka, amelyekről úgy vélik, hogy képesek megbirkózni a stratégiai feladatokkal – mondta.

Michael White, a védelmi miniszter kutatási és műszaki miniszterhelyettesének hivatalában a hiperszonikus fegyverekért felelős igazgatóhelyettes elismerte, hogy az amerikai becslések szerint jelenleg egyetlen ország sem képes megvédeni magát a hiperszonikus fegyverekkel szemben.

A fizika törvényei mindenki számára ugyanazok, és az Egyesült Államoknak és Oroszországnak ugyanazokkal a kihívásokkal kell szembenéznie ezen a területen – mondta.

Kapcsolódó írásaink