Külföld
Ismét kihallgatták Robert Ficót

Továbbra is azt kérdezem, hogyan alapíthattam bűnözői csoportot, hogy élhettem vissza a hivatali jogkörömmel, ám nem kaptam választ egyik felvetésemre sem – hangoztatta újságíróknak szerdán Robert Fico. Mint a pozsonyi Új Szóban olvasható, a volt kormányfő azt követően nyilatkozott, hogy elhagyta a Nemzeti Bűnüldöző Ügynökség (NAKA) nagyszombati székházát.
Visszatértünk oda, ahol voltunk – jelentette ki a közel kétórás kihallgatást követően Fico. Miután a nyomozó nem válaszolta meg kérdéseit, javasolta az akció felfüggesztését, és távozott az épületből. Ugyanakkor hozzátette, bármikor készen áll arra, hogy ismét eljöjjön. Fico emellett elismételte, hogy az ellene indult eljárás bosszú.
A NAKA nyomozója áprilisban indított büntetőeljárást az úgynevezett Alkony-ügyben Robert Fico és Robert Kaliňák ellen bűnszervezet létrehozása és támogatása, hivatali jogkörrel való visszaélés, kereskedelmi, bank-, postai, távközlési és adótitok veszélyeztetésének folytatólagos elkövetése miatt. Az ügyben egyébként Norbert Bödör nyitrai üzletember és Tibor Gašpar volt országos főkapitány ellen is eljárás indult.