Külföld

Ennyi volt? Oroszország nem mindenkinek ad kőolajat a bejelentés szerint

„Teljesen abszurdnak” minősítette Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes csütörtökön azokat a javaslatokat, amelyek az orosz olajra árplafont vezetnének be, ugyanis meglátása szerint az ilyen intézkedések „tönkretehetik a globális olajpiacot”.

Ennyi volt? Oroszország nem mindenkinek ad kőolajat a bejelentés szerint
A kép illusztráció.
Fotó: AFP/Natalia Kolesnikova

„Az orosz miniszterelnök-helyettes bejelentette, hogy Oroszország felfüggeszti az orosz olaj- és kőolajtermékek szállítását olyan államoknak, amelyek úgy döntenek, hogy bevezetik az orosz olajra vonatkozó árplafont - szúrta ki a Liner a TASS orosz állami média cikkét.

Amint fogalmazott, „Egyszerűen nem fogunk olajat és kőolajtermékeket szállítani az olyan cégeknek, vagy államoknak, amelyek korlátozásokat vezetnek be az árak kapcsán.”

„Egy olyan rendkívül fontos iparág piaci mechanizmusaiba való beavatkozás, mint az olajipar, amely a globális energiabiztonság biztosításának szempontjából a legfontosabb, vagy az erre tett kísérletek csak destabilizálják az olajipart, és az olajpiacot” – érvelt Alekszandr Novak.

Kapcsolódó írásaink