Külföld
Nyugaton a szülők már csak szemlélői a gyermekeikkel zajló kísérleteknek
Dübörög az agymosás
A tábor szervezőit egyesek megvádolták azzal, hogy veszélyeztetik a serdülő lányok biztonságát, és a szülőket nem tájékoztatták arról, hogy a lakosztályok kevertek lesznek. Egy édesanya, aki kifogásolta ezt az elrendezést, azt kapta válaszul, hogy ha a lányukat feszélyezi egy fiú jelenléte a hálószobájában, akkor „oktassa ki arról, hogy tiszteletben kell tartania a másik nemmel azonosuló fiút”.
Az Egyesült Államokban sem jobb a helyzet, ott egy édesanya beperelte tizenhárom éves kislánya iskoláját, amiért ott nemváltoztatásra vezették rá anélkül, hogy erről a szülőket értesítették volna. January Littlejohn arra figyelmeztetett, hogy ez a folyamat az egész Egyesült Államok területén zajlik.
„A szülőket az iskolák szisztematikusan kizárják a gyermekeiket érintő fontos döntésekből, és bármiféle képesítés nélkül irányítják a gyerekeket bizonyos átalakulás felé”, mondta. Amikor Littlejohn megkérdezte az iskolát, hogy milyen alapon íratták be lányát egy transzneműségprogramba, a vezetés elutasította a válaszadást, arra hivatkozva, hogy a lányát egy „diszkriminációellenes törvény védi”.