Külföld
A mielőbbi béke segítené leginkább az Unió gazdaságát

Bocskor Andrea kiemelte: „Nem szabad, hogy a háború árát az európai polgárok fizessék meg, ezért a mielőbbi békét kell elősegíteni és olyan intézkedéseket hozni, mint amilyenek Magyarországon születtek, így megvédhetjük a családokat az inflációtól, az elszabadult élelmiszer és üzemanyagáraktól. A háború a legnagyobb szenvedést az ukrajnai, így a kárpátaljai embereknek okozza, az ő érdekük is a helyzet mihamarabbi konszolidálódása. Az élelmiszerár-emelkedés, a kárpátaljai régióban fellépő üzemanyaghiány nagy terheket ró az elszegényedő, nehéz időket élő polgárokra”.
Gál Kinga hangsúlyozta: „Magyarország továbbra is megad minden humanitárius segítséget a háború borzalmai elől menekülőknek. Nem feledkezünk meg azokról sem, akik Ukrajnában maradtak. De nem veszélyeztethetjük az energiaellátás biztonságát Magyarországon. Minden olyan lépést el kell kerülnünk, amely belesodorná hazánkat a háborúba, Magyarország elkötelezett a béke mellett„.
Győri Enikő kifejtette: ”Egy európai recessziót is kockáztatni akarunk? Egyéves teljes orosz olaj- és gázembargó az IMF szerint 3 százalékos gazdasági visszaesést okozna az EU-ban. Tovább rontaná az ellátóláncokban jelenleg is fennálló zavart, miközben a nyersanyagárak már most elszálltak, az inflációs nyomás tartósan magas. Mindez jelentősen visszavetné a beruházási és befektetési tevékenységet, amelyre oly nagy szüksége lenne a Covid-válság után magához térő európai gazdaságnak.„