Külföld

Német bizalmi válság

Egyre többek szerint kelt pánikot a média a járványhelyzetben

A koronavírus-járvány idején csökkent Németországban a kormányba és a médiába vetett bizalom, de a politikai vezetőknek nincs mitől tartaniuk, hiszen ennek ellenére is szavaznak rájuk – állapította meg a Tichys Einblick német konzervatív véleményportál szerzője, Ferdinand Knauss.

Felidézte az Allensbach friss felmérését, amely szerint az emberek bizonytalannak érzik a jövőt, úgy érzik, véget nem érő körforgásba kerültek, mindennapi életük jelentősen megváltozott, nem tudnak találkozni a barátaikkal, rokonaikkal.

A járvány legnagyobb vesztese a sajtó, amely csak a megkérdezettek 28 százaléka szerint fest reális képet a helyzetről, 46 százalék pedig úgy látja, a média csak riogatja az embereket. A járvány első évében, 2020-ban ez még fordítva volt, 23 százalék szerint keltettek pánikot, és 47 százalék tartotta reálisnak a híradásokat.

Ami a kormányzat teljesítményét illeti, 2020-ban 78 százalék mondta, hogy Németország jól birkózik meg a járvánnyal, most már csak 44 százalék. Ma már 12 százalék tudja elképzelni, hogy maga is kimenjen tüntetni a járványügyi korlátozások ellen, tavaly csak feleennyien nyilatkoztak így. Knauss kitért arra is, hogy hiába a csökkenő bizalom, nincsenek alapvető változások a pártpreferenciákban.

Kapcsolódó írásaink