Külföld

Soros György továbbra is a rendőrség ellen küzd az Egyesült Államokban

Egyre veszélyesebbek a városok

Újabb egymillió dollárt adományoz Soros György annak a Defund the police nevű szervezetnek, amelyik a rendőrség költségvetésének csökkentéséért harcol az Egyesült Államokban.

Soros György továbbra is a rendőrség ellen küzd az Egyesült Államokban
Fotó: AFP/Fabrice Coffrini

A szervezet szerint a rendőrséget a rasszizmusa miatt meg kell szüntetni.

Eközben viszont az Egyesült Államok nagyvárosaiban egyre romlik a közbiztonsági helyzet, főleg azokban a demokrata vezetésű településeken, ahol a városvezetés elkezdte leépíteni a rendvédelmet. Legutóbb Chicagóban döntöttek úgy, hogy a segélyhívásokhoz rendőrök helyett inkább szociális munkásokat küldenek ki, mivel nincs elég rendőr a városban.

Kapcsolódó írásaink

Sorosék támadásba lendültek

ĀSoros György és fiának szervezetei irányítják a magyar pedofilellenes törvény elleni támadásokat - Alex Soros tavaly az Instagramon méltatta a vele egy asztalnál ülő Mark Rutte beszédét a müncheni biztonságpolitikai konferencián +FOTÓ