Külföld
Minden eszközt meg kell ragadni az emberkereskedelem elleni küzdelemben
„Az emberkereskedelemnek rengeteg formája létezik, de általánosan elmondható, hogy leginkább a nőket és lányokat célzó bűncselekmény, amelynek célja a szexuális kizsákmányolás. Különösen érinti ez a kelet-európai országokból, kiszolgáltatott körülményekből származó roma nőket és lányokat, akik gyakran kerülnek az emberkereskedelem ördögi körébe. A jelentés határozott üzenetet küld minden áldozatnak, akiket kötelességünk megvédeni" - mondta el Járóka Lívia, az Európai Parlament fideszes alelnöke, a Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság tagja lapunknak eljuttatott közleményében.
Járóka Lívia elkötelezett az áldozatok visszailleszkedését illetően, ezzel kapcsolatban pilot projekten is dolgozik.
Hidvéghi Balázs, a Fidesz-KNDP EP-képviselője, az Állampolgári Jogi, Bel-és Igazságügyi Bizottság (LIBE) tagja elmondta: a jelentés olyan eszközöket határoz meg, melyek segítségével megakadályozható, hogy a szervezett bűnözők profitáljanak a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő emberekből, és biztosítanák az áldozatok védelmét.
„Egy olyan súlyú kérdésről van szó, amelyben minden, az áldozatok védelmét elősegítő és a bűncselekmény elleni küzdelemhez szükséges eszközt támogatni kell. Még akkor is, ha a jelentést néhol jellemzi a szokásos, baloldali ideológiai elfogultság, mind a nyelvezet, mind egyes tartalmi elemek tekintetében" - mondta el Hidvéghi.
„Magyarország elkötelezett az emberkereskedelem elleni küzdelem és az áldozatok védelme iránt, amit a 2020-ban elfogadott emberkereskedelem elleni nemzeti stratégia, illetve a 2020-2021-re vonatkozó intézkedési terv is jól mutat. Az emberkereskedelem elleni küzdelem részeként sor került 2020-ban többek között a büntető- és szabálysértési jogszabályok olyan módosítására, amely szigorítja a bűncselekményre vonatkozó szabályokat, de kiemelt figyelmet szentel az áldozatok védelmének" - hívta fel a figyelmet a fideszes EP-képviselő.