Külföld
„Jó hír a szabadságnak és a demokráciának”

„Az amerikai forradalmat évtizedek alatt szilárdították meg, a nemzet függetlensége csaknem negyven év alatt realizálódott. Míg az Egyesült Királyság visszatérése a politikai szuverenitáshoz biztosan gyorsabb lesz, honfitársaimat összeköti a lelkesedés, hogy érvényesült az emberek akarata, a legnagyobb akadály elhárult ebben a fáradságos eljárásban. Az út egyfelé vezet: felfelé” – nyilatkozta lapunknak Raheem Kassam, a The National Pulse főszerkesztője.
A konzervatív The Telegraph értékelése szerint Londonnak áldozatokat kellett hoznia, de a megállapodás közelebb áll ahhoz, amit az Egyesült Királyság akart, mint amit az Európai Unió.
Nigel Farage, a Brexit Párt elnöke a közösségi oldalán azt írta, a megállapodás nem tökéletes, de így is nagy pillanat. Farage szerint az eredmény igazolja, hogy győztek azok a hétköznapi emberek, akik kiálltak a londoni politikusi elittel szemben.
Morten Messerschmidt, a Dán Néppárt parlamenti képviselője a Twitteren úgy fogalmazott, a megállapodás jó a szabadságnak és a demokráciának, rossz viszont az EU-nak. A jobboldali politikus szerint a britek mutatják az utat.
Az Európai Parlament Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR) frakciója – amely a kilépésig soraiban tudta a brit Konzervatív Pártot is – a Twitteren üdvözölte a megállapodást, amely bejegyzésük szerint tükrözi a képviselőcsoport által képviselt szempontokat, „egy erős és gyümölcsöző barátság kezdete lehet”.
A mintegy kétezer oldalas egyezmény teljes szövegét várhatóan a napokban teszik majd közzé.