Külföld
Ciolos megvonná az EU-s forrásokat hazánktól

Ennek kapcsán Ciolos véleménycikkében arról írt, hogy egy szerb vezető részéről nevetséges Mitteleuropa-ról beszélni, illetve hogy a konferencia maga egy „populista csapatépítő” volt, ahol hamisan kínálták fel a résztvevők a nemzeti identitás felszabadításának ígéretét. A román politikus sietett hozzátenni, hogy ők annak az Európai Néppártnak a tagjai, amelynek az erősen Európa-párti Angela Merkel is - ezekből a sorokból egyébként valószínűsíthető, hogy Ciolost nem feltétlenül hungarofóbiája, hanem politikai taktikai megfontolásai mozgatták.
A politikai vádakra Novák Katalin, a Fidesz alelnöke Twitteren reagált, leszögezve, hogy a liberálisok kirekesztőek a tőlük eltérő gondolatokkal szemben, a nyílt vitával és a nemzetállamokkal szemben is, az Europe Uncensored a gondolati- és véleményszabadságról szólt.
Ciolos cikkében kitért Orbán „beszűkült nacionalizmusára”, amelyek Közép-Európa számára „fájdalmas emlékeket” idéznek, és kijelentette, „le van sújtva a kirekesztéstől és arroganciától”, amit az illiberális vezetők részéről tapasztalt.
Emlékezetes Dan Ciolos régóta adós azzal, hogy jelenlegi Európa-pártiságával nehezen összeegyeztethető múltjával nyilvánosan szembenézzen: Ciolos a kilencvenes években a Vatra Romanaesca, egykor a magyarok kiirtására buzdító, Európa-ellenes szervezet kolozsvári funkcionáriusa volt - azé a szervezeté, amely a magyarellenes marosvásárhelyi véres pogromot szervezte, s amely kiáltványában a magyarok kapcsán úgy fogalmazott, „ne féljetek harcolni és kiontani mocskos vérüket!”. A szervezet Európa kapcsán is egészen más nézeteket vallott, mint amit most Ciolos emleget: „nincs szükségünk semmiféle Európára! Mi Románok vagyunk!„ - állt a kiáltványban.
Ciolost mi is, az Azonnali is hiába kereste, amikor az Európa-párti Renew Europe frakcióvezetője lett, helyettesétől, Cseh Katalintól is hiába vártunk választ.