Külföld
Reneszánszát éli a kereszténység a kurdok körében

Az Észak-Szíriában élő kurd kisebbségen belül tömegek hagyják el az iszlám vallást és térnek át a krisztusi tanítás követésére.
Az utóbbi időben számos kurd muszlim tért át a kereszténységre Szíria északi részén, az egyház létszáma dinamikusan növekedik - emeli ki a Vasárnap. A kurdokat az Iszlám Állam terrorszervezet megszállása alatti élet fordította el az iszlámtó, ezért tértek át sokan a keresztény vallásra.
Csak elmúlt hetekben 100-150 fő közé teszik az áttérők létszámát. Ezzel kapcsolatban Omar Firas lelkipásztor elmondta, hogy “az Iszlám Állam elleni háború után az emberek elkezdték keresni a helyes utat és egyre távolabb kerültek az iszlámtól.”
Az Iszlám Állam terrorszervezet hosszú ideig tartotta megszállás alatt Szíria kurdok lakta területeit. A keresztény és a jazidi kisebbség ellen elkövetett népirtásból nem maradtak ki a muszlim vallású kurdok sem. A magukat muszlimnak tartó terrorszervezetek olyan cselekményeket követtek el, melyek nem kapcsolódnak az iszlámhoz.
A helyi önkormányzat megadta nekünk azt a támogatást, hogy felépíthessük az új templomunkat Kobaniban, miután el kellett menekülnünk szülővárosunkból, Afrinból. Az ottani templomunkat az iszlamisták lerombolták – közölte Zanin atya, a közösség lelkésze.
Kobaniban erős örmény közösség is élt, a templomukat azonban lerombolták a fanatikus kurd muszlimok, miután a keresztény örmények Aleppóba menekültek.
A szíriai kurd várost hónapokon keresztül ostromolta az Iszlám Állam nevű terrorszervezet. A sokat szenvedő lakosság körében egyre népszerűbbé válik Jézus tanítása, mondhatni a kereszténység reneszánszát éli a térségben - írja lap.