Külföld
Újabb bevándorláspárti nyomásgyakorlás
Hidvéghi Balázs: Gyalázatos, hogy az ellenzéki EP-képviselők szinte kizárólag Magyarország besározásával foglalkoznak

A dokumentumot a képviselők 446 szavazattal, 178 ellenszavazat és 41 tartózkodás mellett szavazták meg. Az állásfoglalás szerint a két országban romlott a jogállamiság helyzete az eljárások elindítása óta, az EP konkrét lépéseket vár az Európai Tanácstól. A határozatnak nincs jogi következménye.
Ahogyan arról előző nap este Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő is beszámolt, a magyar kormánypártokat is soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) az állásfoglalás támogatására szólította fel a tagjait, az erről szóló szavazás szoros volt – és nagyban befolyásolta, hogy összevonták a lengyel témával, Varsóban ugyanis nem néppárti kormány van. A vita után Hidvéghi azt mondta, az EP állásfoglalásának elfogadása a bevándorláspárti erők újabb nyomásgyakorlási akciója hazánk ellen, szoros együttműködésben a különböző Soros-szervezetekkel, akik sorozatban gyártják a lejárató anyagokat Magyarországgal szemben. Folyamatosan nyomás alatt kívánják tartani hazánkat, hogy engedjen olyan témákban, mint a bevándorlás kezelésének kérdése, vagy az európai keresztény kultúra megítélése és védelme, mondta.
„Magyarország nem fog engedni ezekben a kérdésekben. Akármekkora nyomást helyeznek ránk, mi ellent fogunk állni. A magyar emberek világos döntést hoztak ez ügyben, ennek megfelelően fogunk eljárni” – nyomatékosította Hidvéghi. A politikus gyalázatosnak nevezte, hogy a magyar ellenzéki EP-képviselők folyamatosan és szinte kizárólag azzal foglalkoznak, hogy Magyarországot támadják és besározzák az európai politika színterein.
Tegnap végül az EPP képviselői igennel szavaztak az állásfoglalásra. A nemmel voksolók között francia, olasz – például Antonio Tajani, az EP volt elnöke – és szlovén képviselők is voltak. A bevándorlásellenes Identitás és Demokrácia (ahol az olasz Liga is ül) egységesen elutasította a dokumentumot. Novák Katalin családügyi államtitkár, a Fidesz alelnöke tegnap az ATV-nek azt mondta, a szavazás eredménye – az, hogy sok EPP-s engedett a liberális nyomásnak – súlyos érv lesz amellett, hogy a párt új szövetségeseket keressen.