Külföld

„Valami új van születőben”

Nagyszabású erődemonstrációra készül október 19-én az olasz jobboldal Rómában, Salvini és Berlusconi is ott lesz

„Nem a régi jobbközép koalíció újjászületése a cél, hanem annál sokkal ambiciózusabb terveink vannak: polgármesterek és a polgári erők bevonásával valami új van születőben” – nyilatkozta Matteo Salvini, a Liga vezetője vasárnap este a Rai 3 tévécsatornán.

„Valami új van születőben”
Fotó: AFP/Eliano Imperato

A Liga által kezdeményezett, október 19-i kormányellenes tüntetéshez Giorgia Meloni, az Olasz Testvérek párt elnöke és a Silvio Berlusconi-féle Forza Italia is csatlakozott – közölte az Il Giornale október 7-i száma. A tervek szerint a Forza Italia pártot az Antonio Tajani alelnök által vezetett delegáció képviselte volna, azonban az Olaszország jövőjét megvitató hétvégi milánói párttalálkozón Berlusconi bejelentette, hogy személyesen vesz részt a római felvonuláson. „Szabadságjogunkat sérti a jelenlegi kormány és annak intézkedései” – fogalmazott a pártelnök, aki aggodalmát fejezte ki a Giuseppe Conte második kormánya által a napokban megvitatott költségvetési törvény miatt is, amely véleménye szerint hátrányosan érinti a családokat, a vállalkozásokat, és Olaszországot újra az eladósodás lejtőjére állítja.

A Lateráni Szent János téren Matteo Salvini vezetésével egybegyűlő szuverenista erők nemcsak előre hozott választásokat követelnek majd, hanem aláírásokat gyűjtenek a jelenlegi római polgármester, Virginia Raggi, az Öt Csillag színeiben mindeddig igen keveset felmutató politikus azonnali lemondásáért is. Több mint 500 autóbusz és számos vonat szállítja egész Olaszországból „olasz büszkeség” jelszóval a fővárosba a csalódott embereket.

Kapcsolódó írásaink