Külföld
Meglehetősen nagy a valószínűsége a rendezetlen kiválásnak
Mina Andreeva hangsúlyozta, hogy az úgynevezett kemény Brexit nem a brüsszeli testület által preferált forgatókönyv, a legjobb megoldás a már elfogadott, azonban a londoni parlament által háromszor is elutasított kiválási megállapodás ratifikálása lenne.
Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy eddig nem érkezett konkrét javaslat a brit kormánytól a politikai bénultság fő okának számító ír-északír pótmegoldás (backstop) kiváltására.
„Abból a feltételezésből indulunk ki, hogy október 31-én távozik az Egyesült Királyság” - fogalmazott.
Az Európai Bizottság szerdán várhatólag újabb intézkedéseket mutat be a rendezetlen brit kiválás esetére, egyebek mellett pénzügyi forrásokat is elérhetővé tenne a jelentős gazdasági károkat elszenvedő tagállamok számára a közösség szolidaritási alapjából.