Krónika
Mágnesek miatt ugrottak a fiú belei
Életet mentett az operáció

Egy 13 éves új-zélandi fiúnak részben el kellett távolítani a beleit, miután közel kétszáz nagy erejű mágnest nyelt le - számol be a Science Alert a New Zealand Medical Journal című folyóiratban megjelent esettanulmány alapján a Szabad Magyar Szó. Mint a cikkből kiderül, a tinédzser erős hasi fájdalmakkal vitték kórházba, miután saját bevallása szerint egy héttel korábban körülbelül 100 neodímium-mágnest nyelhetett le, de a hasüregéből kivett fémtárgyak száma végül ennél jóval több volt.
A röntgenfelvétel négy különálló mágnesláncot mutatott ki a belei különböző szakaszaiban, miután azok a testében összetapadtak, ami szövetelhalást okozott. A sebészek eltávolították a bél egy részét, a serdülő felépült.
Az esettanulmány arra sajnos nem tér ki, miért tartotta jó ötletnek a fiú, hogy lenyelje a mágneseket, azonban annyit elárult, hogy azokat a Temu nevű kínai online piactérről szerezte be. Mindezt úgy, hogy Új-Zélandon 2013 óta tilos az ilyen típusú neodímium–vas–bór mágnesek árusítása, miután több gyerek is kórházba került hasonló esetek miatt.
