Krónika

Így lángolt a mozdony a Keletiben + VIDEÓ

Mint ahogyan arról beszámoltunk, pénteken kigyulladt egy fűtőmozdony Budapesten a Keleti pályaudvaron. A tűzoltók megakadályozták a lángok továbbterjedését, és kevesebb mint két óra elteltével teljesen helyreállt az induló vonatok forgalma.

Így lángolt a mozdony a Keletiben + VIDEÓ
Két fűtőmozdony lángolt pénteken a Keleti pályaudvaron
Fotó: Facebook/MÁV-csoport/képernyőfelvétel

A MÁV közlése szerint két fűtőmozdony jelentősebb mértékben károsodott, harminc személykocsit viszont hősiesen kimentettek a tűzből azok a kollégák, akik közül egyet jelenleg még füstmérgezéssel ápolnak.

Objektum doboz

Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója megköszönte a mentésben és a forgalom újraindításában résztvevő vasutasoknak a gyors és profi beavatkozást.

Külön méltatta a harminc vasúti kocsit megmentő kollégát, és hangsúlyozta azt is: fontos eredmény, hogy nemcsak a tüzet, de a rendkívüli forgalmi helyzetet is gyorsan sikerült ellenőrzése alá vonnia a szakembereknek, így mindössze két óra után korlátozások nélkül indulhatott újra a Keleti forgalma.

„A helyszínen szolgálatot teljesítők nemcsak bátor, de hatékony és eredményes döntést hoztak, amikor a tűz észlelésekor dízelmozdonyok segítségével több mint harminc kocsit húztak ki azonnal a műhelyből, ezáltal előzve meg a sokkal komolyabb károkat. Mozdonyvezető és tolatásvezető kollégáinknak köszönhetően – az eredetileg érintett két fűtőmozdonyon kívül – a több mint harminc személykocsi közül csupán egy hálókocsit rongált meg kisebb mértékben a műhelyben tomboló tűz. A mentési munkálatok közben egy tolatásvezető kollégánk rosszul lett, őt füstmérgezés gyanújával szállítottak a mentők kórházba” – olvasható a közleményben.

Az okokat feltáró vizsgálat ugyanakkor folytatódik, a fejleményekről folyamatosan tájékoztatják majd a nyilvánosságot.

A MÁV a tűz okának kivizsgálása érdekében azonnali vizsgálatot indított – közölték, hozzáfűzve, hogy a szándékos gyújtogatást sem lehet kizárni.

Kapcsolódó írásaink