Krónika
Ilyen undorító dolgok telepszenek meg a mobilunkon + VIDEÓ
A vizsgálat eredménye lesújtó volt
Kevés ember tisztítja rendszeresen a telefonját, pedig napközben számtalanszor érünk hozzá, tesszük le, vagy éppen érintjük a fülünkhöz, miközben bárhol összeszedhet alattomos baktériumokat.
Ráadásul a világon több mint egymilliárd embernek van már okostelefonja, ami elég sok lehetőséget biztosít a kórokozók terjedésére. Egy friss kutatás szerint egy átlagos ember naponta 144-szer veszi a kezébe, és nézi meg a telefonja képernyőjét. Ennyiszer még a kényszeres tisztaságmániás ember sem biztos, hogy eltörölgeti az eszközét. Lássuk, milyen gusztustalan dolgokat vehetünk észre a mobilon, ha mikroszkóp alá tesszük!
Az Unilad számolt be arról a szakértői csoportról, amely különleges vizsgálatot indított a Youtube-oldalán. Fogtak három mobiltelefont: egy 2 hete, egy 2 éve és egy 2 évnél hosszabb ideje használt okostelefont, és leellenőrizték, hogy milyen baktériumok és egyéb szennyeződések láthatóak rajtuk mikroszkópos vizsgálattal.
A vizsgálat eredménye lesújtó volt: már a 2 hete használt telefonon is találtak lehámlott bőrdarabokat, szennyeződéseket, és port, de a 2 éves vagy annál idősebb telefonoknál már nagyon rossz a helyzet. Annyira sok szennyeződés volt már ezeknek a kamerái körül és a mikrofonoknál, hogy a bőrgyógyászok szerint akné is kialakulhat az arcunkon, ha a pórusainkhoz tartjuk a piszkos telefont hívás közben.
A bőrgyógyász így figyelmeztette a lap olvasóit a veszélyre: Ha huzamosabb ideig tartja az arcához a piszkos telefonját, akkor baktériumok juthatnak a pórusokba, ezzel növelve az akné (pattanás) kialakulásának esélyét. Ez akkor fordul elő, amikor a zsír, olaj, vagy a törmelék eltömíti a pórusainkat. Ezen kívül a koszos mobilok növelik a vírusos- vagy éppen a bakteriális fertőzések elkapásának esélyét. Az influenza és a koronavírus így akár a telefonunk által is megfertőzhet minket – zárta sorait a szakértő. Az alábbi videóban megtudhatjuk, milyen kórokozók támadhatják meg a telefonokat: