Krónika
Szépségtippek Magyarország kedvenc királynéjától
Sisi korának divatikonja volt

Sisi minden részletre odafigyelt. Az arcát különböző ápolószerekkel kezelte. Rendszeresen használt epres arcmaszkot, de csigakrémet is kent a bőrére. Egészen extra szokásai is voltak, mint éjszakára nyers borjúhúst tenni az arcára.
Hogy arcbőre puha maradjon, Sisi tiszta mézzel és zúzott eperrel kente be az arcát – így hívta segítségül a modern gyümölcssavak a mai kémiai hámlasztáshoz hasonló hatását, amelyek tisztítják, hámlasztják és ragyogóvá teszik a bőrt.
A másik módszer, amellyel a császárné megőrizte mesés bőrtónusát, a Creme Celeste nevű udvari gyógyszertári készítmény volt. Édesmandulaolajból, fehér viaszból, cetvelőből és rózsavízből készült.
Sisi éjszakára nyers borjúhús szeleteket kent az arcára, amelyet egy bőrmaszkkal kötött össze, így a hús alvás közben folyamatosan érintkezett a bőrével. Bármennyire is undorítóan hangzik, a bőrgyógyászok szerint „nem is olyan rossz”. A magas C-vitamin-tartalom gyulladáscsökkentő hatású, a fehérjeelem (keratin) pedig a bőr öregedése ellen hat. Ráadásul a hús friss kinézetet kölcsönöz a bőrnek, és semlegesíti a káros szabad gyököket.
Erzsébet osztrák császárné egyik szépségrituáléja volt minden este meleg olívaolajos fürdőt venni, hogy bőrét puhán és simán tartsa – ezt a gyakorlatot a mai napig dicsérik a szakemberek. Az olívaolaj A- és E-vitamint tartalmaz, amelyek intenzíven táplálnak, valamint számos antioxidánst, amelyek védelmet nyújtanak a környezeti mérgekkel szemben.
Erzsébet osztrák császárné szépségtitkai közül egy másik, a szénából készült teljes testtekercselés.
A 19. századi császárnő nagyban támaszkodott a virágos arcpermetre, hogy megvédje bőrét a gyulladások és fertőzések ellen. Kedvence az ibolyaecet volt, amelyet frissen szedett ibolyavirágokból, almaecetből és desztillált vízből készített.
A történelem szerint Erzsébet osztrák császárné soha nem hagyta el otthonát a rózsás hidratáló krém nélkül.
Erzsébet osztrák császárnénak hosszú vörösesbarna haja volt a büszkesége, bár olyan hosszú és nehéz volt, hogy a súlyától gyakran fájt a feje. Egy alacsony székre ült, és egy selyemkendőt tett hosszú haja alá, miközben azt kifésülték. Miután órákig fésülték, fonták és tűzték, a lehullott szálak mindegyikét egy ezüsttálban kellett bemutatni a császárnőnek, hogy szemügyre vegye.
Ez majdnem három órán át tartott, és ezalatt Sisi azzal foglalta le magát, hogy nyelveket tanult, például magyarul és görögül. Ezután a királyi hajat ékszerekkel díszítették. Végül Sisi hajára parfümöt fújtak. Egy kifejezetten a császárnő számára készített mámorító virágillatot, amely a legjobb bolgár rózsákból és firenzei íriszből készült.
A császárné hajmosása szintén nagyon időigényes művelet volt személyes fodrásza számára, amelyet kéthetente konyak és tojássárgája keverékével végeztek. Tekintettel fürtjeinek hosszára és volumenére, nem csoda, hogy ez a rituálé egy egész napot vett igénybe!
Az Európa egyik legszebb nőjének kikiáltott császárné híres volt csodálatos ruhakölteményeiről. A 16 éves Erzsébet fehér menyasszonyi ruhájával rögtön divatot teremtett. A ruhát a biedermeier stílusjegyeinek megfelelően masnik és gyöngyök tarkították. Igazi lázadóként az előírás ellenére nem viselt alsószoknyát, hogy még vékonyabbnak tűnjön.
Sisi apró, 55 centiméteres derékbőséggel rendelkezett, amelyet rendkívül szigorú testmozgással és valószínűleg étkezési zavarral tartott fenn. A császárné a torna megszállottja volt, ami sok kritikát váltott ki. Még egy tornatermet is berendezett a palotájában, és gyakran lehetett látni, amint a karikákon lógott, hogy fenntartsa karcsú derekát és alakját!
Az osztrák császárné az 50-es éveiben a vívást is elkezdte. A lelkes lovas minden nap órákon át lovagolt, és a világ legjobb női lovasává vált. Amikor köszvénye miatt már nem bírta tovább a nyeregben töltött órákat, Sisi nagyon hosszú, akár tízórás sétákat tett!
Élete későbbi éveiben Sisi még megszállottabbá vált, akár naponta háromszor is megmérte magát.
Nyers tejből, tojásfehérjéből, steaklevekből és gyümölcssorbetből álló diétán kezdett élni.
Rettegett az öregedéstől, ezért mindenféle eljárást kipróbált – köztük a nyers marhahús pakolást. És amikor észrevette első ráncait, legyezők és fátylak mögé rejtőzött.