Krónika
Elúszott a tengeri konténer
A sértett előre utalt, nem győződött meg előtte a hirdető megbízhatóságáról

Egy 53 éves veszprémi férfi tengeri konténereket szeretett volna vásárolni egy használt cikkek kereskedelmére szakosodott weboldalon. Jelentkezett a hirdetésre, majd az eladó a teljes vételár hetven százalékának előre utalását kérte a szállítás előtt, amelynek a vevő eleget is tett. Ezután azonban hiába várta a megrendelt konténereket, a hirdető elérhetetlenné vált. A sértettnek csaknem 1,7 millió forintja bánta, hogy nem győződött meg a hirdető megbízhatóságáról.
A Police.hu-n többször is felhívták a figyelmet arra, hogy a ne utaljunk előre ismeretleneknek semmilyen termékért, amelyet az interneten hirdetnek meg nagyon kedvező áron.
Az interneten bárki feladhat bármilyen hirdetést, annak valóságtartalmát senki nem ellenőrzi. Ha a hirdetésben fénykép is szerepel, az sem bizonyítja, hogy az eladó valóban rendelkezik a hirdetett termékkel, hiszen a fotó is bárhonnan letölthető.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának tanácsai:
Soha ne utalja el előre a vételárat, se előleget, ha idegennel köt üzletet az online térben! Utánvét esetén is csak már a kézbesített csomag tartalmának ellenőrzését követően kerüljön sor a kifizetésre!
Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.